Strona Główna Linki Ogłoszenia
Czerwiec 04 2020 04:10:12   
Nawigacja
Jednostki szkoły
  Rada Pedagogiczna
  Rada Rodziców
  Samorząd Uczniowski
  Biblioteka
  Świetlica
  Logopeda
  Pedagog

Nasz patron
  Rotmistrz Witold Pilecki

Dokumenty

RODO
  Klauzula informacyjna

Organizacja pracy szkoły
  Kalendarz roku szkolnego
  Zestaw podręczników i programów nauczania
  Przywozy
  Odwozy

Librus
  Korzystanie z aplikacji

Rekrutacja
  Dokumenty do pobrania

Podręczniki szkolne
  Korzystanie z podręczników szkolnych

Doradztwo zawodowe
dla uczniów
dla rodziców
- uczniów klas 7
- uczniów klasy 8
rekrutacja 2020/21
- informatory
Życie szkoły
Nasze sukcesy
Najlepsi uczniowie
Uroczystości
Konkursy
Na sportowo
Galeria

Z archiwum
Strony edukacyjne
J. angielski  
Cyberprzemoc


Kontakt
Kontakt
Andrzejki

W piątek 29 listopada zorganizowana została zabawa andrzejkowa. Już od samego rana nasi najmłodsi uczniów bawili się na sali gimnastycznej, która zamieniła się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii.

Po południu przyszedł czas na zabawę dla klas IV-VIII, którą jak co roku zorganizował Samorząd Uczniowski. Dyskotekę poprowadził DJ MIXX, który sprawił, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.

Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok.


Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji zabawy oraz uczennicom klas VII – VIII, które poprowadziły zabawę dla klas młodszych.

Zabawa andrzejkowa

HARMONOGRAM ZABAWY ANDRZEJKOWEJ
PIĄTEK 29.11.2019r.


KLASY 0 – III
ROZPOCZĘCIE 11.00
ATRAKCJE:
- ZABAWA PRZY MUZYCE;
-MALOWANIE TWARZY;
- ANDRZEJKOWE WRÓŻBY;
- POCZĘSTUNEK W KLASACH
ZAKOŃCZENIE 12.30

KLASY IV – VIII
DYSKOTEKA
ROZPOCZĘCIE 17.00
ATRAKCJE:
- DJ MAXX
- SKLEPIK
ZAKOŃCZENIE 19.00

Trójki Siatkarskie Dziewcząt i Chłopców SP

22 listopada 2019r. na hali sportowej przy SP nr1 w Morągu odbyły się zawody sportowe Trójek Siatkarskich Dziewcząt i Chłopców SP, w których wzięły udział 4 zespoły dziewcząt i 4 zespoły chłopców z gminy Morąg. Turniej rozgrywany został systemem „ każdy z każdym”, tak więc wszystkie drużyny zagrały po 3 mecze.

Naszą szkołę reprezentowały: W. Jabłońska, J. Gal, S. Burek, W. Braig, W. Błaszczak, A. Michałowska i O. Mantuliak. Dziewczęta wywalczyły w turnieju II miejsce.

W skład reprezentacji chłopców weszli: J. Siergiej, R. Ułasowicz. I. Kwiatkowski, P. Ostrowski, B. Budka, J. Fiderewicz, K. Sienkiewicz, Sz. Wodzisławski. Chłopcy nie oddając żadnego seta uplasowali się na I miejscu wygrywając turniej.
Gratulujemy!!!

Akcja Pluszowy Miś

DRODZY RODZICE!

Nasza szkoła również w tym roku włącza się w akcję charytatywną związaną z obchodzonym 25 listopada Dniem Pluszowego Misia organizowaną przez fundację „Mam marzenie”. Jej celem jest zebranie NOWYCH pluszaków, gier, książek, zabawek i artykułów papierniczych dla chorych dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych w naszej okolicy. Rzeczy muszą być nowe, gdyż chore dzieci mają obniżoną odporność.

Osoby chcące wesprzeć tę formę pomocy prosimy o dostarczenie artykułów od 25 LISTOPADA do 6 GRUDNIA.

Koordynatorem akcji w szkole jest J. Kacprzak, W. Gościniak i A. Franczak.

Dziękujemy za pomoc!!!


Konkurs plastycznyWykład dr Anny Mandreli

12 listopada 2019r. w Sali Wielofunkcyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, w ramach obchodów Dnia Niepodległości, odbył się wykład dr Anny Mandreli, autorki książki „Duchowość i charakter Witolda Pileckiego”.

Organizatorami spotkania była Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu. Była to już kolejna wspólna inicjatywa Biblioteki Miejskiej w Morągu oraz naszej Szkoły mająca na celu przybliżenie postaci Rotmistrza lokalnej społeczności.

Tym razem, dzięki staraniom pana dyrektora - Dariusza Gościniaka, lokalna społeczność miała okazję wysłuchać niezwykle ciekawego wykładu dr Anny Mandreli na temat duchowego wymiaru bohaterstwa rtm. Pileckiego, postaci, która za wartością nadrzędną w swoim życiu uznała Ojczyznę.

Spotkanie z dr Mandrelą poprzedziło krótkie wystąpienie pana dyrektora oraz wzruszający występ naszej uczennicy, Wiktorii Kraśniewskiej, która zaśpiewała piosenkę pt. Miejmy nadzieję.

Uczestnicy wykładu wysłuchali opowieści o tym, jak autorka gromadziła materiały do swojej książki, docierając do niepublikowanych dotąd materiałów, a przede wszystkim dowiedzieli się, jak kształtował się charakter i filozofia życiowa jednego z najodważniejszych żołnierzy II wojny światowej.

Po wykładzie można było nabyć książkę „Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” z autografem autorki.

Bardzo dziękujemy pani dr Annie Mandreli za wygłoszenie wykładu, który niewątpliwie dostarczył słuchaczom wielu duchowych wrażeń.

Pragniemy także podziękować Pani Elżbiecie Dziubińskiej, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, oraz wszystkim pracownikom Biblioteki zaangażowanym w organizację spotkania. Ponadto składamy podziękowania uczestnikom Uniwersytetu III Wieku w Morągu, którzy wspierają nas w propagowaniu postaci Rotmistrza i chętnie goszczą na spotkaniach organizowanych przez naszą Szkołę.
Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt SP

8 listopada 2019r. w bardzo podobnym składzie jak na turnieju siatkówki drużyna naszych dziewcząt walczyła w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt SP r. 2005-2006, który miał miejsce na Orliku przy ul. Sienkiewicza w Morągu. Do zawodów zakwalifikowały się obok naszych zawodniczek dziewczęta z Miłakowa i Ostródy. Spotkanie z ostródziankami nasze reprezentantki przegrały, ale dziewczyny z Miłakowa pokonały zajmując w turnieju II miejsce.

Zespół wystąpił w składzie: N. Michałowska, W. Grzybowska, P. Jabłońska, S. Konopacka, D. Świeżak, M. Mazińska, Z. Budka.
Gratulujemy!!!

Dzień seniora

Dnia 8 listopada (piątek) o godz.17.00 w świetlicy wiejskiej w Łącznie, odbył się Dzień Seniora zorganizowany przez Sołtysa Piotra Majkę oraz Radę Sołecką Łączna.

W tym uroczystym dniu w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, po raz pierwszy z częścią artystyczną oraz słodkimi życzeniami wystąpili uczniowie naszej szkoły. Młodzi artyści wprowadzili wesołą atmosferę, która udzieliła się wszystkim obecnym. Drugą część uroczystości, ze swoim repertuarem biesiadnych i popularnych piosenek uświetnił Morąski Zespół Eurobabki. Goście częstowali się przygotowanymi słodkościami i razem z wykonawcami dołączali do wspólnej zabawy.

Celem takiej uroczystości jest walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych, oraz dostęp do pełnego życia kulturalnego i społecznego. Dzięki tej działalności zrealizowane zostały cenne zadania wychowawcze związane z wyrabianiem u dzieci szacunku wobec osób starszych, a także rozwijaniem wrażliwość na potrzeby innych. Wszyscy wiemy, że otwartość, tolerancja i szacunek do drugiego człowieka, to postawy i wartości niezbędne w przygotowaniu dzieci do życia w wielokulturowym i wielowymiarowym społeczeństwie. To było wyjątkowe spotkanie pełne emocji oraz artystycznych wrażeń.

W tym szczególnym dniu życzymy naszym kochanym Seniorom pogody ducha i wielu lat życia wypełnionego radością i satysfakcją.

Społeczność szkolna
Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie.Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

6 listopada 2019r. reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt SP rocznika 2005-2006, który odbył się w hali sportowej przy SP nr 1 w Morągu.

W zawodach, które rozegrano systemem „ każdy z każdym” wzięło udział 5 zespołów dziewcząt. Poziom umiejętności zawodniczek był bardzo wyrównany i o końcowej klasyfikacji w dużej mierze decydowało szczęście. Nasze zawodniczki nie miały tego dnia wiele szczęścia i zakończyły turniej na V miejscu.

W skład zespołu weszły: N. Michałowska, W. Grzybowska, O. Urbańska, P. Jabłońska, S. Konopacka, H. Jarosiewicz, D. Świeżak, M. Mazińska.

Gratulujemy!!!

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 11.10.2019 r. w Szkole Podstawowej im rtm. Witolda Pileckiego odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia części artystycznej przygotowanej przez klasę „0”. Młodzi artyści piosenka, tańcem oraz słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Po występie każdy z pracowników szkoły otrzymał drobny upominek w postaci kwiatka. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Uczniowie ze starszych klas zaśpiewali również piosenkę „Dzień Nauczyciela”.

Na zakończenie Akademii głoś zabrał pan Dyrektor Dariusz Gościniak, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Wyraził swoją wdzięczność za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas.


Udało się! Wygraliśmy!
gratulacje
Udało się wygraliśmy!!!!

"Szanowni Państwo,

Państwa szkoła została laureatem konkursu „#OSEWyzwanie”. Wkrótce zostaną ogłoszone terminy spotkań dotyczących wręczenia symbolicznych nagród w konkursie #OSEWyzwanie. Proszę oczekiwać na wiadomość z zaproszeniem na spotkanie.

Gratulujemy!
Z poważaniem,
Ogólnopolska Sieć Edukacyjna"


Wyciąg z Regulaminu:

3. Nagrodami w konkursie będą pracownie mobilne, każda składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu dla szkół uprawnionych do udziału w konkursie. Nagrody zostaną przyznane na podstawie decyzji jury. NASK zastrzega sobie prawo przyznania puli nagród w zależności od liczby zgłoszeń szkół z poszczególnych powiatów i województw.
4. Prawo do nagrody nie może być przeniesione na osobę trzecią.
5. Nagrody zostaną dostarczone do szkół, które zwyciężyły w konkursie, w roku szkolnym 2019/2020.

Strona 3 z 52 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
IV Ogólnopolski Zjazd Szkół

Projekty, programy w trakcie realizacji


Edukacja dla przedszkolakaZrealizowane projekty, programy
Copyright © 2008-2010