Strona Główna Linki Ogłoszenia
Grudzień 05 2023 10:44:33   
Nawigacja
Jednostki szkoły
  Rada Pedagogiczna
  Rada Rodziców
  Samorząd Uczniowski
  Biblioteka
  Świetlica
  Logopeda
  Pedagog

Nasz patron
  Rotmistrz Witold Pilecki

Dokumenty

RODO
  Klauzula informacyjna

Organizacja pracy szkoły
  Kalendarz roku szkolnego
  Zestaw podręczników i programów nauczania
  Przywozy
  Odwozy

Librus
  Korzystanie z aplikacji

Rekrutacja
  Dokumenty do pobrania

Podręczniki szkolne
  Korzystanie z podręczników szkolnych

Doradztwo zawodowe
dla uczniów
dla rodziców
- uczniów klas 7
- uczniów klasy 8
rekrutacja 2020/21
- informatory
Życie szkoły
Nasze sukcesy
Najlepsi uczniowie
Uroczystości
Konkursy
Na sportowo
Galeria

Z archiwum
Strony edukacyjne
J. angielski  
Cyberprzemoc


Kontakt
Kontakt
Rekrutacja 2020/2021
Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I

„Mały miś w świecie wielkiej literatury” - projekt 0a

W roku szkolnym 2019 / 2020 dzieci z oddziału przedszkolnego „0a” wraz ze swoją wychowawczynią przystąpiły do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.

Miś razem z dziećmi słucha opowiadań i bajek czytanych w domu przez rodziców, a w przedszkolu przez nauczyciela oraz zaproszonych gości. Pluszowy miś, któremu dzieci nadały imię „Tadeusz” uczy samodzielności, szacunku do ojczyzny i zdrowego trybu życia, rozwija wyobraźnię i kreatywność. Przez kolejne miesiące gościł w domach dzieci. Zgodnie z regulaminem projektu miś zaopatrzony został w dziennik podróży, w którym dzieci zapisywały wspólne chwile z misiem w postaci jakiegoś obrazka, bądź odciśnięcie rączki w dzienniczku. Najważniejsze jednak było wspólne czytanie misiowi wybranych bajek, co również zostało udokumentowane w dzienniku podróży.

W czasie nieobecności misia Tadeusza realizowaliśmy poszczególne moduły z projektu:
• Dzień Pluszowego Misia
• Mały Miś i Prawa Dziecka

Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci. Udział w nim przyniósł wiele korzyści. Rozbudził pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań, ale także przyczynił się do kształtowania u dzieci postawy otwartości na świat. Dzięki zaangażowaniu dzieci w projekt otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające nasz aktywny udział w całym projekcie.


Dyskoteka karnawałowa

Dnia 16 stycznia 2020r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa zorganizowana przez Samorządu Uczniowski we współpracy z Radą Rodziców. Szaloną i niezapomnianą zabawę uczniom klas IV-VIII zapewnił znany już i zaprzyjaźniony DJ MIXX Oprawa Muzyczna. Tańcom nie było końca.

Mimo napiętego grafiku w tym dniu dziękujemy wszystkim rodzicom , którzy dowieźli dzieci na dyskotekę.

W piątek 17 stycznia w godz. 9.00 - 12.00 w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 0-III. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, którą przyozdobiły różnokolorowe łańcuchy, serpentyny i balony. Zjawiskowy wygląd i atrakcje wprowadziły dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Uczniowie przebrani w kolorowe stroje, wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów. Zabawę umilał im prawdziwy Mikołaj i Mrówka-pomocnica. W czasie tańców dzieci mogły korzystać z takich atrakcji jak dmuchańce (zjeżdżalnia i trampolina), wata cukrowa i popcorn. W ramach odpoczynku dzieci chodziły na słodki poczęstunek do swoich klas. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie!

Po zakończonej zabawie zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie udali się na wyczekiwany odpoczynek.


Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w organizacje balu.


Wyjazd VIII kl. na warsztaty do ZSEiT w Pasłęku

Dnia 15 stycznia 2020r. (środa) uczniowie klasy VIII naszej szkoły odwiedzili Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w celu zapoznania się z ofertą edukacyjną placówki.

Ósmoklasiści uczestniczyli w wybranych przez siebie warsztatach zawodowych; gastronomicznych, obronnych, mechaniczno-budowlanych, ekonomicznych i agrobiznesu, przygotowanych przez uczniów i nauczycieli technikum. Uczestnicy mieli okazję poznać zawody od strony praktycznej jak i teoretycznej. Duże wrażenie zrobiło na nich doświadczenie wielu czynność samodzielnie. Szczególnym zainteresowaniem wśród dziewcząt cieszył się kierunek gastronomiczny, gdzie wspólnie z obeznanymi już koleżankami i kolegami mogły przyrządzić smaczne naleśniki pod wieloma postaciami. Niektórzy chłopcy przekonali się, że bycie mechanikiem to nie taka prosta sprawa, gdyż trzeba dużo się uczyć i ciężko pracować. Inni dowiedzieli się jak ważne są działania człowieka i produkcja surowców w agrobiznesie. Ekonomiści uświadomili sobie, że jednak na matematyce trzeba być uważnym. Ścisłe podporządkowywanie się każdego żołnierza zasadom, oraz rozkazom i poleceniom przełożonych to tylko część obowiązków jakich doznała młodzież na warsztatach obronnych.

Ósmoklasiści aktywnie i miło spędzili czas wraz ze swoimi starszymi kolegami i opiekunami, którzy wprowadzili ich w tajniki wyżej wymienionych zawodów. Wszyscy wrócili do szkoły bardzo podekscytowani i pełni zapału do dalszej pracy.
The Big Challenge 2020

26 marca kolejny raz w naszej szkole odbędzie się międzynarodowy konkurs języka angielskiego "The Big Challenge". Do udziału zapraszamy uczniów klas IV-VIII. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 lutego 2020.

Konkurs ma formę testu online. Czas na rozwiązanie to 45 minut. Dla każdego poziomu językowego przewidziano odrębny kwestionariusz pytań (45 pytań, o różnych poziomach trudności). Test zawiera pytania kontekstowe, oparte na obrazkach, krótkich dialogach i tekstach, a także pytania z zakresu gramatyki, słownictwa i cywilizacji. Pytania sprawdzają zarówno umiejętność rozumienia ze słuchu jak i tekstu pisanego.

Już teraz zapraszamy na stronę The Big Challenge, by ćwiczyć przed konkursem. Wszystkie pytania, które znajdują się w grze QUIZ są autentycznymi pytaniami z testów konkursowych z poprzednich edycji The Big Challenge w różnych krajach.

M. Zambrzycka, E. MalinowskaeTwinning 2019

Jeszcze przed przerwą świąteczną dotarły do nas listy z Hiszpanii. Wystawa kart świątecznych dostępna na korytarzu szkolnym na parterze.


Nasi partnerzy projektowi również nagrali świąteczną piosenkę. Nagranie możesz obejrzeć tutaj.

Dostawa opału - informacja o naborze

Informacja o naborze - dostawa opału

Życzenia 2019Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej

W grudniu odbywały się w naszej szkole rozgrywki chłopców w ramach Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej. W turnieju wzięły udział reprezentacje klas IV- VIII (w sumie 60 zawodników i zawodniczek). Zawody rozegrane zostały w 2 grupach: I grupa-klasy młodsze IV- VI, oraz II grupa- klasy VII- VIII. Zwycięzca grupy I rozgrywał mecze systemem „ każdy z każdym” z drużynami grupy II.

W wyniku rywalizacji zwycięzcą i MISTRZEM SZKOŁY została drużyna klasy VIII, II miejsce na podium zajęli zawodnicy klasy VI, natomiast na III miejscy uplasowali się chłopcy z klasy VIIa. Podczas apelu szkolnego Pan Dyrektor dokonał dekoracji uczestników turnieju. Na miano KRÓLA STRZELCÓW zapracował Hubert Kowalski z klasy VIII- zdobywca 12 goli. Nagrodę FAIR PLAY za sportowe zachowanie podczas turnieju odebrał Dominik Piotrowski z klasy VIIa.


Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

Nagrody dla zwycięzców sponsorowała Rada Rodziców. Dziękujemy!


Międzyszkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

Szkoła Podstawowa im. rtm Witolda Pileckiego w Łącznie gościła w swoich murach uczestników Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I-III.
Pojawiło się wielu Mikołajów i pań Mikołajowych gdyż tegoroczna edycja konkursu zatytułowana była "Mikołajkowe recytowanie".
Nadrzędnym celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci oraz wdrażanie do kultywowania tradycji. W konkursie wzięło udział 24 recytatorów z 8 szkół gminy Morąg. Konkurs poprzedziła prezentacja przedstawiająca postać Świętego Mikołaja.

Wśród laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych znalazły się następujące osoby:

Klasa I
miejsce I – Hanna Rogiewicz SP w Łącznie
miejsce II – Hanna Kazimierska SP w Słoneczniku
miejsce III – Oliwia Suchocka SP w Bramce

Klasa II
miejsce I – Samuel Daszuta SP Nr 2 w Morągu
miejsce II– Sebastian Kosakowski – Beeger SP Nr 1 w Morągu
miejsce III – Lena Szeremiuk SP w Bramce

Klasa III
miejsce I – Julia Rudzińska SP w Bramce
miejsce II – Daria Mazińska SP w Łącznie
miejsce III – Julia Jakusik SP w Jurkach.


Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczyło dzieciom jury konkursowe oraz dyrektor szkoły. Dziękujemy za udział w konkursie szanownemu jury, nauczycielom i uczestnikom.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.


eTwinning 2019

the best

To już kolejny rok z eTwinning.

Tym razem w projekcie świątecznym biorą udział uczniowie klasy II, V i VI. Współpracujemy ze szkołą z Hiszpanii.
Celem tegorocznego projektu jest:

- tworzenie i wymiana kart świątecznych wraz z życzeniami w języku polskim i angielskim,
- nauka słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia oraz poznanie kraju partnerów,
- nagranie krótkiego filmu, w którym uczniowie śpiewają świąteczną piosenkę w języku angielskim zobacz
- pisanie listów do kolegów z Hiszpanii, którzy także uczą się języka angielskiego.Kartki i listy wysłane! Piosenka nagrana! Czekamy na odpowiedź!


Strona 4 z 55 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
IV Ogólnopolski Zjazd Szkół

Projekty, programy w trakcie realizacji


Edukacja dla przedszkolakaZrealizowane projekty, programy
Copyright © 2008-2010