Strona Główna Linki Ogłoszenia
Wrzesień 21 2020 04:25:01   
Nawigacja
Jednostki szkoły
  Rada Pedagogiczna
  Rada Rodziców
  Samorząd Uczniowski
  Biblioteka
  Świetlica
  Logopeda
  Pedagog

Nasz patron
  Rotmistrz Witold Pilecki

Dokumenty

RODO
  Klauzula informacyjna

Organizacja pracy szkoły
  Kalendarz roku szkolnego
  Zestaw podręczników i programów nauczania
  Przywozy
  Odwozy

Librus
  Korzystanie z aplikacji

Rekrutacja
  Dokumenty do pobrania

Podręczniki szkolne
  Korzystanie z podręczników szkolnych

Doradztwo zawodowe
dla uczniów
dla rodziców
- uczniów klas 7
- uczniów klasy 8
rekrutacja 2020/21
- informatory
Życie szkoły
Nasze sukcesy
Najlepsi uczniowie
Uroczystości
Konkursy
Na sportowo
Galeria

Z archiwum
Strony edukacyjne
J. angielski  
Cyberprzemoc


Kontakt
Kontakt
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Po Mszy świętej uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się na sali gimnastycznej, na uroczystym apelu. Najpierw pan dyrektor Dariusz Gościniak podsumował efekty pracy uczniów a najlepszym wręczył nagrody i dyplomy. Następnie szóstoklasiści i trzecioklasiści przedstawili program artystyczny.

W klasach uczniowie otrzymali od swoich wychowawców świadectwa, potwierdzające zakończenie roku szkolnego. Tak był to rok ciężkiej, rzetelnej ale też i owocnej pracy o czym świadczy ilość nagród. Niech te dwumiesięczne wakacje będą zasłużonym wypoczynkiem dla całej społeczności szkolnej, pełne wspaniałych zabaw i spotkań przy słonecznej pogodzie.

Zdjęcia...

~„Starałem się tak żyć,
abym w godzinę śmierci
mógł się raczej cieszyć
niż lękać…”

                                                                                    rtm. Witold Pilecki


„ Powitajmy wiosnę sportowo i radośnie”
21 marca w naszej szkole odbył się Turniej rekreacyjno- sportowy pod patronatem Burmistrza Morąga „ Powitajmy wiosnę sportowo i radośnie”. Celem imprezy było propagowanie tradycji powitania pierwszego dnia wiosny w sposób aktywny fizycznie.

W zabawie wzięły udział reprezentacje szkół morąskich- SP nr 3 i SP nr 4 oraz Jurek i Łączna. W skład drużyny wchodziła 12-osobowa grupa uczniów z klas I- VI( dziewczynka i chłopiec z każdej kasy). Dzieci rywalizowały m.in.: w skokach na skakance i piłce z uszami, w wyścigu z rakietą do badmintona, kijem do hokeja, balonem. Sportowym zmaganiom towarzyszyła gorąca atmosfera stworzona przez kibiców – uczniów szkoły w Łącznie. Wszystkie szkoły biorące udział w Turnieju otrzymały ufundowane przez burmistrza nagrody rzeczowe w postaci piłek oraz puchary. Natomiast przy pomocy słodkości organizatorzy zadbali o nadwątlone siły zawodników. W organizacji tej imprezy pomogli sponsorzy- pani Krystyna Błażewicz Hurtownia „ Damir” oraz pani Kazimiera Chruścik „Piekarnia Osiedlowa Chruścik”
Zdjęcia...PROPAGOWANIE POSTACI ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO
24 lutego Rada Miejska w Morągu uchwaliła co następuje:

§ 1

Nadaje się Szkole Podstawowej w Łącznie imię „ rtm. Witolda Pileckiego“.

§ 2

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Moraga.

§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.


Pan Dyrektor Dariusz Gościniak przedstawił w trakcie radzy postać rotmistrza Witolda Pileckiego.
Przypomniał o pełnych tragizmu losach bohatera, którego postawa powinna być jednym z elementów budujących zbiorową tożsamość Polaków, ponieważ całe jego życie jest wzorem, jak żyć i jak – jeśli potrzeba – umierać za ojczyznę.
Przemówienie pana Dyrektora wzbogacone zostało o prezentację multimedialną z podkładem muzycznym oraz wystawę, którą możemy obecnie zobaczyć w Bibliotece Miejskiej w Morągu.

26 lutego pan Dyrektor spotkał się w MDK w Morągu z harcerzami. Przybliżył im postać rotmistrza. Szczególnie zaakcentował okres życia, w którym Witold Pilecki udzielał się w harcerstwie.

Zdjęcia...
OTWARCIE SALI GIMNASTYCZNEJ
Dnia 15 października w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej sali gimnastycznej. W uroczystości brali udział licznie zaproszeni goście: przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych , dyrektorzy okolicznych szkół i placówek oświatowych, sołtysi, reprezentanci głównego wykonawcy obiektu oraz rodzice uczniów i inni mieszkańcy Łączna oraz przyległych miejscowości.NASZE SUKCESY SPORTOWE
KWIECIEŃ 2010R.
* chłopcy z klas szóstych zostali mistrzami gminy w piłce nożnej ( szóstki piłkarskie), jako re prezentat gminy zajęli drugie miejsce w zawodach powiatowych w Ostródzie

* 13 maja chłopcy z klas szóstych zostali mistrzami gminy w czwórkach lekkoatletycznych, 19 maja zwyciężyli w zawodach na szczeblu powiatu i 24 mają wyjechać do Lubawy na mistrzostwa województwa

* skład drużyny lekkoatletycznej: Bzdak Marcin, Michalski Dawid, Murawski Przemek, Polkowski Paweł, Giemza Daniel, Wojciechowski Bartek, Sałacki Przemek
* drużyna piłki nożnej: Bzdak Marcin, Michalski Dawid, Murawski Przemek, Polkowski Paweł, Giemza Daniel, Wojciechowski Bartek, Sałacki Przemek, Zaorski Pawł, Dutkowski Marcin, Andruszkiewicz Marcin

DZIEŃ KOBIET
8 marca to w kalendarzu data, którą zna każda dziewczyna i każdy chłopak. W tym roku obchodzono 100-lecie ustanowienia tego święta!!! Dlatego w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny pt. "Gdybym czerwone róże miał..." Spotkanie dało możliwość złożenia życzeń oraz wręczenia słodkich upominków wszystkim kobietkom i tym dużym, i małym.

Zdjęcia...
W czasie ferii dzieci się … nie nudzą
Nie nudziły się w pierwszym tygodniu ferii zimowych dzieci, które uczestniczyły w zimowiskach .


Dla wszystkich uczniów biorących udział w feriach zostały przygotowane liczne atrakcje. Każdy z dni upływał pod innym hasłem. W ”Sportowy poniedziałek” rozegrany został turniej tenisa stołowego oraz przeprowadzone zostały liczne konkurencje i konkursy sprawnościowe.

Zdjęcia...
CHOINKA SZKOLNA
W dniach 21-22 stycznia w naszej szkole odbyła się choinka szkolna. Uczniowie klas 0-III uczestniczyli w balu przebierańców, podczas którego wybrano ucznia z najciekawszą maską karnawałową. Na zakończenie tak świetnej zabawy odwiedził maluchów długo oczekiwany Mikołaj.

Na uczniów klas starszych czekała wspaniała zabawa, konkursy z nagrodami i niespodzianki.

Wszyscy świetnie się bawili, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie dzieci.
:D:)

Zdjęcia...
WOŚP w Łącznie
WydarzeniaW dniach od 04 - 08 stycznia 2010 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brali udział w XVIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem była pomoc dzieciom z chorobami onkologicznym.
W niedzielę 10 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w całej Polsce po raz 18-ty

Zdjęcia...
JASEŁKA SZKOLNE
WydarzeniaW ostatnim dniu nauki w 2009r. odbyły się jasełka, które przybliżyły nam narodzenie Pana Jezusa. Wszyscy uczniowie mogli włączyć się w śpiewanie kolęd wraz z aktorami występującymi w jasełkach.

Szkoła miała zaszczyt gościć Naczelnika Wydziału Oświaty pana Marka Siudaka oraz pastora Andrzeja Różańskiego. Radość dzieci była tym większa, że na zakończenie otrzymały paczki przekazane przez pastora Andrzeja Różańskiego. Za tak miły gest w imieniu uczniów Szkoły Podstawowej w Łącznie dziękujemy!

Zdjęcia...
Strona 54 z 55 << < 51 52 53 54 55 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
IV Ogólnopolski Zjazd Szkół

Projekty, programy w trakcie realizacji


Edukacja dla przedszkolakaZrealizowane projekty, programy
Copyright © 2008-2010