Strona Główna Linki Ogłoszenia
Wrzesień 27 2023 06:27:21   
Nawigacja
Jednostki szkoły
  Rada Pedagogiczna
  Rada Rodziców
  Samorząd Uczniowski
  Biblioteka
  Świetlica
  Logopeda
  Pedagog

Nasz patron
  Rotmistrz Witold Pilecki

Dokumenty

RODO
  Klauzula informacyjna

Organizacja pracy szkoły
  Kalendarz roku szkolnego
  Zestaw podręczników i programów nauczania
  Przywozy
  Odwozy

Librus
  Korzystanie z aplikacji

Rekrutacja
  Dokumenty do pobrania

Podręczniki szkolne
  Korzystanie z podręczników szkolnych

Doradztwo zawodowe
dla uczniów
dla rodziców
- uczniów klas 7
- uczniów klasy 8
rekrutacja 2020/21
- informatory
Życie szkoły
Nasze sukcesy
Najlepsi uczniowie
Uroczystości
Konkursy
Na sportowo
Galeria

Z archiwum
Strony edukacyjne
J. angielski  
Cyberprzemoc


Kontakt
Kontakt
Mały Mistrz

Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Pierwszym etapem realizacji była kontrola rozwoju fizycznego i postawy ciała. Dokonano pomiaru wysokości i masy ciała dziecka oraz wykonano min test sprawności fizycznej: pomiar siły mm ramion, pomiar zwinności w biegu wahadłowym 10x5m, pomiar wytrzymałości w marszobiegu 600m.

Następnie w październiku przystąpiono do zdobywania pierwszej sprawności - turysty. Uczniowie zdobyli sprawność podczas wycieczki do lasu, gdzie wykonywali zadania sportowe oraz dydaktyczne związane z lasem.

W listopadzie i grudniu pierwszaki zdobyły kolejną sprawność - gimnastyka. Wykonywali ćwiczenia zwinnościowe na materacach, podskoki z obrotem, przetoczenia na plecach, tzw. ,,kołyska”, przejście równoważne po odwróconej listwie ławeczki z utrudnieniem.

Uroczyste wręczenie legitymacji „Małego Mistrza” odbyło się 6.12.2014r. podczas apelu mikołajkowego. Pan Dyrektor wręczył uczniom legitymacje ze zdobytymi sprawnościami.

W grudniu i styczniu pierwszaki zdobyły kolejną sprawność - tancerza. Ćwiczyły w rytmie tamburyna: marsze, biegi, cwał, wystukiwały rytm. Nauczyły się podstawowych kroków regionalnego warmińskiego tańca ,,szota”. Zdobycie sprawności tancerza odbyło się podczas Choinki szkolnej.

Obecnie uczniowie przygotowują się do zdobycia sprawności piłkarza ręcznego. Widząc zaangażowanie i zapał na pewno im się to uda.Trzymamy kciuki!


Więcej informacji o programie znajdziesz TU.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
IV Ogólnopolski Zjazd Szkół

Projekty, programy w trakcie realizacji


Edukacja dla przedszkolakaZrealizowane projekty, programy
Copyright © 2008-2010