W marcu 2018roku ruszyła druga część Projektu „Eksperymentujemy, obserwujemy
i uczymy się” realizowanego w klasie I. Celem zajęć jest zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz pobudzanie aktywności poznawczej i badawczej poprzez praktyczne działanie i eksperymentowanie. Tematyka spotkań realizowanych w tym roku szkolnym jest następująca:
1. Uczymy się i funkcjonujemy na co dzień w bezpiecznym otoczeniu;
2. Szklany wulkan;
3. Zagadkowe płyny;
4. Wielobarwne kwiaty;
5. Znikające kolory;
6. Różne dźwięki;
7. Ruchome barwy;
8. Mała chemia;
9. Bawimy się z matematyką;
10. Skąd płynie prąd;
Podobnie jak w poprzednim roku do realizacji zadań zapraszamy nauczycieli ze wspierających nas szkół.
Temat naszego pierwszego spotkania to „Bawimy się z matematyką – zabawy z kodowaniem i szyfrowaniem na lekcji matematyki. Ciekawe propozycje rozwiązywania zadań tekstowych.” Zajęcia przeprowadziła Pani Ewa Głód – nauczyciel matematyki i fizyki w Szkole Pod nr 1 w Morągu.
Nasze dzieci rozkodowywały i rozszyfrowały zakodowane wiadomości. Rozwiązywały zadania matematyczne wykorzystując pomoce dydaktyczne. Dzieciaki brały udział w matematycznych zabawach matematycznych, które były dla nich wielką atrakcją.
Podobnie jak i w roku poprzednim w ramach naszego projektu odwiedziła nas Pani Marta Rybska wraz ze swoimi uczennicami, członkiniami młodzieżowej drużyna ratownictwa medycznego ZSL w Morągu.
Nasi uczniowie przypomnieli sobie w jaki sposób zachować się w przypadku utraty przytomności przez inną osobę i jak w bezpieczny sposób ułożyć osobę poszkodowaną oraz przeprowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową (RKO) osoby dorosłej, dziecka i niemowlaka. Nasze dzieci wykazały się doskonałymi umiejętnościami.
W kolejnej części zajęć dzieci przeszły kurs profesjonalnego, fachowo wykonanego opatrunku z użyciem bandaża, gazy i chusty trójkątnej. Zaangażowanie naszych dzieciaków było ogromne. Do końca dnia, w czasie przerw lekcyjnych po korytarzach biegali uczniowie klasy I z opatrzonymi „ranami”. To były fantastyczne zajęcia.
Dziękujemy Pani Marcie i dziewczynom.
Czwartek to był nasz dzień eksperymentów. Po raz kolejny odwiedziła nas Pani Ewa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu wraz z którą wykonywaliśmy różne doświadczenia i eksperymenty. Dowiedzieliśmy się jakie substancje wytarzają dwutlenek węgla, w jaki sposób w domu wykonać własny, kolorowy piasek kinetyczny. Zabawy było mnóstwo, już czekamy na kolejne zajęcia.
Zobacz jak pracowaliśmy w roku szkolnym 2016/17
|