Strona Główna Linki Ogłoszenia
Grudzień 05 2023 10:25:09   
Nawigacja
Jednostki szkoły
  Rada Pedagogiczna
  Rada Rodziców
  Samorząd Uczniowski
  Biblioteka
  Świetlica
  Logopeda
  Pedagog

Nasz patron
  Rotmistrz Witold Pilecki

Dokumenty

RODO
  Klauzula informacyjna

Organizacja pracy szkoły
  Kalendarz roku szkolnego
  Zestaw podręczników i programów nauczania
  Przywozy
  Odwozy

Librus
  Korzystanie z aplikacji

Rekrutacja
  Dokumenty do pobrania

Podręczniki szkolne
  Korzystanie z podręczników szkolnych

Doradztwo zawodowe
dla uczniów
dla rodziców
- uczniów klas 7
- uczniów klasy 8
rekrutacja 2020/21
- informatory
Życie szkoły
Nasze sukcesy
Najlepsi uczniowie
Uroczystości
Konkursy
Na sportowo
Galeria

Z archiwum
Strony edukacyjne
J. angielski  
Cyberprzemoc


Kontakt
Kontakt
Edukacja dla przedszkolaka

PROJEKT „EDUKACJA DLA PRZEDSZKOLAKA”

Od października 2018r. w naszej szkole realizowany jest projekt „EDUKACJA DLA PRZEDSZKOLAKA” finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko Mazurskiego na lata 2014-2020. Łącznie, w obu edycjach (2018/2019, 2019/2020) udział weźmie 26 uczniów z oddziałów przedszkolnych. .W ramach projektu realizowane są zajęcia:

1.MAŁY PRZEDSIĘBIORCA
Uczestniczące w zajęciach dzieci nabędą kompetencje społeczne kreatywność, inicjatywność poprzez m.in. podnoszenie świadomości matematyczno-finansowej dzieci, edukację w zakresie matematyki, przedsiębiorczości i ekonomii oraz promocję postaw przedsiębiorczych, odkrywanie tajemnic pieniędzy i ich oszczędzania, a także oszczędzanie zasobów środowiska naturalnego oraz poznanie różnych produktów handlowych i robienie oszczędnych zakupów. Zajęcia będą prowadzone w formie zabaw indywidualnych, tematycznych, manipulacyjnych, badawczych, konstrukcyjnych, ruchowych, dydaktycznych. Będą wykonywane prace zespołowe, pokazy, przedstawienia. Program ukierunkowany jest na edukację w zakresie przedsiębiorczości i ekonomii oraz promocję postaw przedsiębiorczych dzieci.

2.DZIECKO WIDZEM I AKTOREM
Uczestniczące w zajęciach dzieci nabędą kompetencje społeczne kreatywność, inicjatywność poprzez m.in. zapoznanie z głównymi formami teatralnymi, słownictwem i wiadomościami dotyczącymi pojęcia „Teatr”, kształtowanie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym w zakresie mówienia , kształtowanie umiejętności wyrażania swoich przeżyć, nastrojów i emocji za pomocą gestów, ruchu i mimiki, doskonalenie pamięci potrzebnej do opanowania tekstów ról w przygotowanych przedstawieniach, kształtowanie postawy odwagi i pokonywania nieśmiałości w obliczu zetknięcia się z widownią odbierającą prezentowany tekst, rozwijanie uzdolnień indywidualnych, wdrażanie do niesienia innym radości z przeżywania „żywego słowa”, wspólnego kulturalnego spędzania czasu wolnego poprzez prezentowanie przygotowanych przedstawień zaproszonym gościom.

3.KOLOROWY ŚWIAT I JA
Uczestniczące w zajęciach dzieci nabędą kompetencje społeczne kreatywność, inicjatywność poprzez m.in. swobodne modelowanie w glinie inspirowane pokazem dzieł rzeźbiarzy, technika stemplowania liśćmi, odbijanie liści pomalowaną farbą plakatową na czarnym tle, zajęcia powiązane z techniką plastyczną origami płaskie koła, malowanie na płótnie, rysowanie pastelami olejnymi na papierze ściernym, lepienie z masy papierowej z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych, budowle z pisku kinetycznego z wykorzystaniem materiału przyrodniczego, tworzenie dowolnej kompozycji. Zajęcia maja na celu kształtowanie wrażliwości oraz ekspresji plastycznej, kształtowanie twórczej postawy kreatywności, kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole, rozwijanie dyspozycji psychicznych.

4.KLOCKI LEGO W ŚWIECIE BAJEK
Uczestniczące w zajęciach dzieci nabędą kompetencje społeczne kreatywność, inicjatywność poprzez m.in. wykorzystywanie klocków LEGO, doskonalenie zdolności manualnych, zabawę połączoną z kreatywną nauką, poszerzanie wyobraźni i stymulowanie kreatywności, rozwijanie orientacji przestrzennej, ćwiczenie koncentracji, naukę konstruowania i rozwiązywania problemów, grupowe planowanie i konstruowanie budowli z klocków LEGO.

W trakcie realizacji projektu planowane są również wyjazdy edukacyjne: do Olsztyna (Teatr Lalek, Muzeum Przyrody).Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
IV Ogólnopolski Zjazd Szkół

Projekty, programy w trakcie realizacji


Edukacja dla przedszkolakaZrealizowane projekty, programy
Copyright © 2008-2010